Pečujeme s radostí

 

Máte doma nebo ve svém okolí seniora, o kterého pečujete? Máte trvalé bydliště v Praze? Cítíte se občas na pokraji sil? Potřebujete podpořit?

Dlouhodobá péče o seniory je zpravidla značně časově a fyzicky náročná. Do vašich každodenních problémů se promítá psychická zátěž v podobě života pod tlakem, přijímání zodpovědnosti za veškerou péči o blízkou osobu a často i potřeba vyrovnat se se změnami v chování a prožívání příbuzného, kterému postupně ubývají síly.

Připravili jsme pro vás ZDARMA vzdělávací kurz, který se skládá z osobních individuálních konzultací a vzdělávacích workshopů.

Podpora Vám bude přizpůsobena na míru. Nabízíme možnost podpory i přes Skype, facebook nebo telefon.

Již 12. 2. 2020 se od 17:00 do 19:00 koná úvodní informační seminář ve WorkLounge na adrese Václavské náměstí 3, Praha 1. Na semináři se dozvíte podrobnější informace o projektu, poslechnete si základy z pozitivní psychologie a máte možnost se seznámit s koučkou Helenou Dvořákovou, sociální pracovnicí Mgr. Zdeňkou Hoškovou a koordinátory projektu, které budete v rámci projektu potkávat. Na závěr budete mít možnost probrat individuální dotazy týkající se celého projektu.

 

Akademie

Akademie se skládá z pěti workshopů vedených experty na problematiku péče i seniorů.

Každý workshop se koná v prostorách WorkLounge na adrese Václavské náměstí 3, 110 00 Praha 1 v níže uvedených termínech, přibližně jednou za 14 dní v čase 17:00-20:00. Vypsaná témata a termíny se v průběhu mohou změnit. V těchto případech budete vždy v čas kontaktování.

Témata workshopů:

  • 26.02. Já pečující I - Pečování a rodinné vztahy, jak udržovat harmonii v rodinných vztazích při pečování
  • 11.03. Já pečující II - Psychohygiena a jak je důlěžité pečovat i sám o sebe
  • 25.03. Jak pečovat I - Fyzická profesionální péče (proleženiny, manipulace)
  • 08.04. Jak pečovat II - Psychické aspekty péče (smyslová aktivizace, pochopení pečovaného)
  • 22.04. Já pečující III - Téma smrti a nalezení smyslu po odchodu

 

Individuální konzultace

Souběžně s akademií pak budou probíhat pro účastníky individuální konzultace s koučem a sociálním pracovníkem. Spektrum oblastí, které budou účastníci na individuálních konzultacích řešit, se bude lišit v závislosti na potřebách jednotlivců. Předpokládáme, že každý účastník bude mít přibližně 8-10 hodin konzultací v průběhu celého běhu programu.

 

Nalezněte znovu radost v pomáhání!
Pečujte s radostí.

Registrujte se (zbývá 17 míst)

Podmínkou pro přijetí do programu je vyplnění krátkého vstupního dotazníku. Program je zcela zdarma.


Povinné


Povinné


Povinné


PovinnéPoložky označené (*) jsou povinné.

Máte otázky?

Ozvěte se nám, rádi je zodpovíme.

Lucie Ruzhová
lucie@lepsisenior.cz
+420 721 108 489

 

Cílem projektu Pečujeme s radostí je vytvořit a ověřit systém podpory pro neformální pečující, který jim umožní nahlédnout svou situaci v novém kontextu, přijmout péči a učit se přijímat člověka, o něhož pečují v celé šíři problematiky.

Projekt je financovaný z operačního fondu Zaměstnanost, který čerpá finanční zdroje z Evropského sociálního fondu.